Kurumsal

Fig Bilgi Teknolojileri, 2009 yılında Mogul Tekstil Şirketler Grubu bünyesinde Gaziantep’te kurulmuştur. Mogul Tekstil, dünyanın en büyük 40 dokusuz-örgüsüz kumaş (nonwoven) üreticilerinden birisidir ve Türkiye’nin ilk 500 ihracatçı listesindedir. Gazikent Otomotiv şirketi ise Peugeot Gaziantep satış ve servis istasyonudur ve Peugeot Türkiye’nin en büyük 10 acentasından biridir. Beytek Elektrik Üretim Şirketi, Çataloluk Hidroelektrik (HEPP) santralidir. 3 milyon m3 su tutma göleti (Man-made lake) ve yıllık 70 milyon kWh elektrik üretimi vardır. Teknar Enerji Üretim A.Ş., Jeotermal Elektrik Üretimi için yatırım halindedir.

Fig Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Ahmet Tütüncüler, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, yine İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsünde Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisansı yapmıştır. HP’de 3.5 yıl Satış Öncesi Destek Ekibi takım liderliği görevini yürüttükten sonra, .Net ve Microsoft Axapta Yazılım Uzmanı olarak 3 yıl görev yapmıştır.

Fig Bilgi Teknolojileri, Türkiye’ye yeni teknolojiler getirmeyi kendisine görev bilmiştir ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürmektedir.