En İyi Uygulamalarla Etkileşimli PDF Formu Oluşturma


Şub 28

Foxit PDF düzenleyici, etkileşimli olmayan bir PDF formunu, hemen hemen herkesin indirebileceği, doldurabileceği, yazdırabileceği veya e-posta ile geri gönderebileceği etkileşimli bir PDF formuna hızla dönüştürmenize olanak tanır.

PDF formu oluşturmayı hızlı ve kolay hale getiren özellikler

Foxit PDF Editor, mevcut PDF form dosyalarından hızlı bir şekilde etkileşimli PDF formları oluşturmanıza olanak tanır.

Form Alanı Tanıma aracı ( Form Field Recognition tool), PDF belgelerinizdeki olası form alanlarını otomatik olarak algılar. Tüm ağır işleri yapacak, bu alanları anında form alanlarına dönüştürecek, ardından dosyayı etkileşimli formlarınızda alanları değiştirmek, eklemek veya kaldırmak için kullanabilirsiniz.

Tasarımcı Asistanı (Designer’s Assistant) ayrıca bir alanı otomatik olarak en uygun alana yerleştirir. Bu, tek tıklamayla bir form alanı oluşturmanıza olanak tanır. Bu, kullanıcılarınızın formu tamamlama olasılığını ve bilgilerin doğruluğunu artırmanın birçok yolu arasında yer aldığından, konu form tasarımı olduğunda önemli bir en iyi uygulamadır.

Form tasarımı için en iyi uygulamalar

Artık PDF formlarınızı nasıl etkileşimli hale getirebileceğiniz konusunda iyi bir fikriniz olduğuna göre, PDF formlarınızı tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı en iyi uygulamalar burada.

1. Bir Sütuna Yapışın

Araştırmalar, tek sütunlu form düzeninin çok sütunlu form düzenlerinden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.2. İhtiyacınız olmayan alanları ortadan kaldırın

Kullanıcıların doldurması gereken alan sayısı ne kadar az olursa, PDF formunuzu doldurma olasılıkları o kadar artar.

3. İsteğe bağlı olan tüm alanları belirtin

Bir alana ihtiyacınız yoksa, söyleyin. Yine, ne kadar az alana ihtiyaç duyarsanız o kadar iyidir.

4. Mümkün olan her yerde bilgileri otomatik olarak algılayın

Bu, kullanıcıların PDF formlarınızı doldurmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmakla ilgilidir.

5. Yer tutucu metni ekleyin

Form alanlarınızın içine yer tutucu metin koymak, kullanıcıların PDF formlarınızı doldurmasını kolaylaştıran ipuçları ve açıklamalar sağlar.

6. Tahmine Dayalı Arama, mümkün olduğunda iyi bir seçenektir

Kullanıcılarınızın bir metin alanına eklemek isteyebilecekleri sözcükleri önermek, bitirmelerini daha hızlı ve daha kolay hale getirir.

7. Kullanıcıların gereksiz tıklamalar yapmasını engelleyin

Formlarınızda gereksiz olan her şeyden kaçının çünkü yine, daha basit daha iyidir.

8. İhtiyacınız olmayan hassas bilgileri istemeyin

Bu #7 gibidir, ancak hiç kimse gerekli olmadıkça hassas bilgileri ifşa etmek istemediğinden daha da önemlidir.

9. Hata mesajlarının anlaşılır olduğundan emin olun

 

Bir formu doldurup gönder düğmesine basmayı bitirdiğinizi düşünmek kadar sinir bozucu bir şey yoktur, yalnızca bir hata olduğu söylenip ne olduğu veya nerede olduğu söylenmez. Bu, formdan vazgeçmenin büyük bir nedeni olabilir.

Muhtemelen şimdiye kadar fark etmişsinizdir, iyi form tasarımının ana temalarından biri PDF formlarınızı olabildiğince basit hale getirmektir. Amaç, kullanıcıların tüm alanları mümkün olduğunca doğru bir şekilde doldurması ve göndermesidir, böylece bu kaydı, müşteri adayını, satın alma işlemini veya üyeyi alırsınız.